Rusza proces nieletnich sprawców z Rimini. Wyrok może zapaść już na pierwszej rozprawie

Nieletni sprawcy, którzy dokonali brutalnej napaści na polskie małżeństwo w Rimini, staną przed sądem. Wyrok może zapaść już dzisiaj - poinformował obrońca dwóch napastników.

W Bolonii o 9 rozpocznie się proces nieletnich oskarżonych o napad na parę polskich turystów, do którego doszło w sierpniu w Rimini. Według obrońcy, możliwe, że wyrok zapadnie już na pierwszej rozprawie.

Proces nieletnich sprawców z Rimini

Dwóch urodzonych we Włoszech marokańskich braci w wieku 15 i 17 lat oraz 16-letni Nigeryjczyk jest oskarżonych między innymi o napad i zbiorowy gwałt na Polce i transseksualiście z Peru. Ogółem usłyszeli osiem zarzutów.

Sądzeni będą w trybie natychmiastowym. Ponieważ stają przed sądem dla nieletnich, zgodnie z włoskim prawem rozprawa będzie się toczyć przy drzwiach zamkniętych, a dziennikarze nie zostaną wpuszczeni do gmachu.

Obrońca Marokańczyków adwokat Marco Defendini powiedział Polskiemu Radiu, że wyrok może zapaść już na pierwszej rozprawie.

Oskarżeni zostaną przywiezieni do sądu z więzień dla nieletnich w Bolonii, Rzymie i Turynie, gdzie umieszczono ich, by nie mogli się ze sobą komunikować.

W listopadzie wyrok usłyszał pełnoletni przywódca gangu - Kongijczyk Guerlin Butungu. W pierwszej instancji został skazany na 16 lat więzienia.

Napad na Polaków w Rimini

W nocy z 25 na 26 sierpnia 2017 roku polskie małżeństwo wybrało się na spacer na plaży w Rimini. Około 4 nad ranem zostali brutalnie zaatakowani. Napastnicy najpierw pobili mężczyznę, następnie na jego oczach wielokrotnie zgwałcili jego żonę.

Sprawcami było dwóch braci marokańskiego pochodzenia w wieku 15 i 17 lat, 16-letni Nigeryjczyk i 20-letni Kongijczyk. Zostali zatrzymani w ciągu kilku następnych dni i oskarżeni o ciężki rozbój, zbiorowy gwałt i spowodowanie poważnych obrażeń.

Gwałt w Rimini: Włoska policja ujawnia nagranie z monitoringu

Więcej o: