9-latek miesiącami był gwałcony. Pedofilom podsyłała go matka. Za pieniądze

Policja zatrzymała ośmiu mężczyzn podejrzanych o wykorzystywanie seksualne 9-letniego chłopca z Niemiec. Dziecko było gwałcone za przyzwoleniem jego matki oraz jej partnera.

Dramat chłopca trwał około dwóch lat. W tym czasie chłopiec był wykorzystywany seksualnie we Fryburgu Bryzgowijskim na południu Niemiec oraz w jego okolicach. Dziecko oferowała innym mężczyznom - za pieniądze - jego 47-letnia matka. O współudział oskarżony jest też jej 37-letni partner.

Pomogło anonimowe zgłoszenie

Policja przerwała proceder jesienią zeszłego roku, dzięki anonimowej informacji od jednego z obywateli. Od tamtej pory w całej Europie zatrzymano ośmiu podejrzanych o zgwałcenie chłopca - opisuje niemiecki magazyn "Focus".

Jeden z nich okazał się żołnierzem Bundeswehry. Pozostali pochodzili m.in. ze Szwajcarii oraz Hiszpanii. Część z nich była już w przeszłości karana za tego typu przestępstwa.

Władze kraju związkowego Badenia-Wirtembergia przyznają: to najbardziej okrutny przypadek wykorzystywania seksualnego dzieci w regionie od lat. Śledczy nie zdradzają więcej szczegółów dotyczących trwającego postępowania.

Więcej o: