"Zbiorowy gwałt strażaków na nastolatce". Mieszkaniec powiadomił burmistrza o strasznym wideo

Sześciu strażaków ochotników w wieku od 21 do 36 lat znalazło się pod lupą śledczych. Mężczyźni ze stanu Wirginia usłyszeli już zarzuty dotyczące seksu z nastolatką.

Śledztwo zostało wszczęte po tym, jak do burmistrza miejscowości Strasburg w stanie Wirginia dotarła informacja od - jak piszą media - zaniepokojonego mieszkańca. Człowiek też zaalarmował, że na Snapchacie krąży nagranie rzekomo dokumentujące "zbiorowy gwałt na 17-latce, dokonany przez lokalnych strażaków". Do stosunku miało dojść w trzech miejscach, m.in. w remizie i w domu jednego z oskarżonych - podała telewizja Fox5. 

Screeny z nagrania dostarczyła policjantom matka 17-latki. Według śledczych dziewczyna wygląda na nich na zastraszoną i mocno odurzoną. Amerykańskie media donoszą, że mogło dojść do zbiorowego gwałtu - stosunek z co najmniej jednym z mężczyzn miał odbyć się bez zgody nastolatki. 

Póki co strażakom grozi jedynie rok więzienia i 2,5 tys. dolarów grzywny. Dlaczego tylko tyle? Mężczyźni usłyszeli jedynie zarzuty tzw. deprawacji małoletniej osoby - konsensualnego stosunku seksualnego dorosłej osoby z osobą w wieku 15-17 lat, co stanowi w tym stanie wykroczenie.

Ze względu na dobro ofiary śledczy nie ujawniają szczegółów, a posiedzenia w tej sprawie są zamknięte dla mediów.

Bądź widoczny, noś odblaski. Mogą uratować ci życie

Więcej o: