Mężczyźni przyjaźnią się od 60 lat. Przez stronę internetową dowiedzieli się, że są braćmi

Mieszkaniec Oahu na Hawajach poszukiwał informacji o swoim ojcu, którego nigdy nie poznał. W czasie poszukiwań dowiedział się, że jego najlepszy przyjaciel, którego zna od małego, jest jego bratem.

Alan Robinson i Walter Macfarlane są przyjaciółmi od 60 lat. Obaj urodzili się i mieszkają na Hawajach, a poznali się w szóstej klasie szkoły podstawowej. Łączyło ich też pewne podobieństwo - Macfarlane nigdy nie znał swojego ojca, a Robinson był adoptowany.

Macfarlane od lat poszukiwał informacji o swoim ojcu, ale bez skutku. Wówczas zdecydował się zwrócić o pomoc do Ancestry.com, portalu oferującego m.in. poszukiwanie przodków z wykorzystaniem badań DNA.

Gdy wyniki umieszczono na stronie, okazało się, że zbliżone DNA ma użytkownik o nazwie Robi737. To był właśnie Robinson, którego w młodości nazywano Robim, a jako pilot Aloha Airlines latał Boeingami 737. Robinson również próbował poznać swoich przodków przez Ancestry.

 

Okazało się, że mężczyźni mają wspólną matkę. Niedługo później urządzili przyjęcie, w czasie którego ogłosili swoje odkrycie rodzinom i przyjaciołom.

Bracia chcą teraz wybrać się we wspólną podróż i razem cieszyć się życiem na emeryturze. - To najlepszy prezent świąteczny, jaki można sobie wymarzyć - powiedział Robinson w rozmowie z lokalną telewizją.

Chińska Republika Ludowa masowo zbiera DNA swoich obywateli

Więcej o: