W Watykanie szukano sposobu na renowację pałacu. Z pomocą przyszły papieskie krowy

Pochodzący z XV w. Pałac Belwederski w Watykanie przechodzi obecnie renowację. Jak podaje CNN, budynek jest odnawiany za pomocą mleka. Eksperci uważają, że znane od stuleci metody w tym przypadku sprawdzą się najlepiej.

Pałac Belwederski, w którego murach znajdują się cenne dzieła sztuki zgromadzone przez Muzea Watykańskie, obecnie jest przemalowywany mlekiem - podaje CNN.

Mleko pochodzi od papieskich krów, które są hodowane przy letniej rezydencji Castel Gandolfo niedaleko Rzymu. Przed trafieniem na watykańskie ściany mleko jest mieszane z wapnem i naturalnymi pigmentami.

Jak twierdzą architekci, mleko dla budynku pochodzącego z XV w. jest idealnym rozwiązaniem. Nie dość, że trwałym, to jeszcze ekologicznym i przyjaznym dla pracowników wykonujących remonty.

W Watykanie kładzie się coraz większy nacisk na korzystanie z naturalnych metod dbania o zabytkowe budowle i rzeźby. To głównie za sprawą papieża Franciszka, który wielokrotnie podkreślał, jak ważne jest dbanie o środowisko.

Starano się m.in. odnaleźć najlepszy sposób na pielęgnację marmurowych pomników stojących w watykańskich ogrodach. Po latach badań okazało się, że dobrze sprawdza się środek wyprodukowany z oregano i tymianku.

Po karze dla TVN-u prześwietliliśmy KRRiT. "Dotarliśmy do szokujących informacji" [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 14]

Więcej o: