Pilny telefon Putina do Trumpa. Zadzwonił z podziękowaniami. W tle planowany zamach

Władimir Putin dziękuje Donaldowi Trumpowi za informacje z CIA o planowanym zamachu. Według Kremla udało się dzięki nim udaremnić atak.

Jak wynika z komunikatu służb prasowych Kremla, terrorystów ujęto dzięki informacjom przekazanym przez amerykańską Centralną Agencję Wywiadowczą (CIA). Gdy raport w tej sprawie trafił na biurko Władimira Putina, ten zatelefonował do Donalda Trumpa.

Co Władimir Putin powiedział Trumpowi?

Władimir Putin nie tylko osobiście podziękował za pomoc. Prezydent Rosji zapewnił amerykańskiego przywódcę, że Waszyngton może liczyć na podobną pomoc Moskwy - wynika z oficjalnego komunikatu Kremla.

To kolejna telefoniczna rozmowa przywódców w ciągu ostatnich dni - podkreślają amerykańcy dziennikarze.

Planowany zamach na świątynię

Jak informuje Kreml, zakonspirowana komórka terrorystyczna została rozbita w piątek. Federalna Służba Bezpieczeństwa zatrzymała 7 osób. W ich mieszkaniach znaleziono kostki trotylu, łatwopalne płyny, substancje pirotechniczne oraz broń i amunicję. FSB ustaliła, że zatrzymani planowali wykorzystać terrorystę-samobójcę do wysadzenia Soboru Kazańskiej Ikony Matki Bożej w Petersburgu. Następnie chcieli przeprowadzić serię ataków bombowych na ulicach miasta.

Z informacji Polskiego Radia wynika, że za planami ataku na jedną z najczęściej odwiedzanych świątyń w Sankt Petersburgu stoi "grupa imigrantów z Kaukazu i Azji Środkowej".

Więcej o: