Pakistan: samobójczy atak na chrześcijański kościół w Kwecie. Wiele ofiar, ścigają zamachowców

Atak terrorystyczny w północno-zachodniej części Pakistanu. Do kościoła metodystów w Kwecie w trakcie mszy wtargnęło czterech zamachowców-samobójców - podaje szef regionalnego MSW. Nie żyje co najmniej osiem osób.

Podczas mszy w pakistańskiej Kwecie do kościoła weszło czterech zamachowców i zaczęło strzelać do wiernych. Jeden z nich zdetonował ładunki wybuchowe schowane w kamizelce. Drugi został zastrzelony podczas wymiany ognia z policją. Pozostali zamachowcy uciekli gdy zobaczyli zbliżające się służby bezpieczeństwa. Są poszukiwani.

Jak podaje pakistański portal "Dawn News", co najmniej osiem osób nie żyje, a 16 zostało rannych, w tym kobiety i dzieci. W momencie zamachu w kościele modliło się 400 wiernych.

W mediach pojawiają się sprzeczne informacje odnośnie liczby rannych. Portal "Geo News" podał, że ranne zostały aż 44 osoby.

- To był chaos. Kule trafiały ludzi w kościele - powiedział Aqil Anjum, jeden z wiernych, który został postrzelony w ramię. Uczestniczył w mszy, kiedy nagle usłyszał głośny huk, a następnie intensywną strzelaninę.

Kościół metodystów w Kwecie już był w przeszłości celem ataku. Od tamtego czasu ochrona świątyni została wzmocniona.

"Wysławiaj swego Boga miłością, nie terrorem". Film przeciwko ekstremizmowi poruszył miliony widzów

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Pakistan: samobójczy atak na chrześcijański kościół w Kwecie. Wiele ofiar, ścigają zamachowców
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl