Zagadkowa śmierć znanej pary miliarderów w Kanadzie. Ich zwłoki leżały w piwnicy

Tą tajemniczą śmiercią żyje cała Kanada - w piwnicy luksusowego domu w Toronto znaleziono martwych Barry'ego i Honey Shermanów, właścicieli giganta przemysłu farmaceutycznego - koncernu Apotex.

Ciała Shermanów w piątek odnalazł agent nieruchomości. Małżeństwo niedawno wystawiło ten dom za sprzedaż za 6,9 miliona dolarów kanadyjskich (5,4 mln amerykańskich). 

- Okoliczności ich śmierci są podejrzane - powiedział policjant David Hopkinson na specjalne zwołanej konferencji prasowej. Nie zdradził szczegółów, nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy na zwłokach znajdują się obrażenia. Podkreślił za to, że w domu nie ma śladów włamania.

Minister zdrowia prowincji Ontario - Eric Hoskins - napisał w mediach społecznościowych, że małżeństwo Shermanów było jego "bliskimi przyjaciółmi i wspaniałymi ludźmi". Kondolencje rodzinie i przyjaciołom rodziny złożył m.in. premier Kanady Justin Trudeau.

Barry Sherman założył Apotex w 1974 roku, razem z dwoma kolegami. To obecnie największy kanadyjski koncern farmaceutyczny. Siłę i fortunę firmy zbudował na produkcji leków generycznych, czyli zamienników.

Ostatnio magazyn "Canadian Business" umieścił Shermanów na 15. miejscu na liście najbogatszych Kanadyjczyków. Ich majątek oszacowano na 3,65 miliarda dolarów amerykańskich.

Barry Sherman znany był również z działalności charytatywnej - potrzebującym oddał prawie 40 milionów USD, wspierał też partię premiera Trudeau.

Nowa ustawa o dostępie do broni autorstwa PiS. "Przecież to jest jakieś kompletne szaleństwo"

Więcej o: