"Dlaczego znęcanie sprawia im radość"? Prześladowany w szkole chłopiec ze wsparciem od gwiazd

Od Katy Perry po aktorkę serialu "Stranger Things", gwiazdy deklarują wsparcie dla Keatona Jonesa ze stanu Tennessee. W nagraniu, obejrzanym w internecie przez miliony ludzi, chłopiec opowiada on znęcaniu się nad nim przez inne dzieci.

Nagranie zamieściła na Facebooku matka chłopca, Kimberly Jones. Później m.in. amerykański biznesmen Dana White udostępnił je na Twitterze. Nagranie w różnych miejscach obejrzały w sumie dziesiątki milionów ludzi.

To fragment rozmowy w samochodzie mamy. Jak opisuje "The Guardian", Keaton schował się w aucie, ponieważ bał się pójść zjeść lunch w szkole. Na minutowym nagraniu przerażony i zapłakany Keaton mówi o tym, co go spotkało.

- Tak z ciekawości, dlaczego oni się nad kimś znęcają? Jaki jest tego cel? Dlaczego sprawia im radość znajdowanie niewinnych osób i bycie dla nich złośliwymi? To nie jest OK - mówi chłopiec. 

Dalej Keaton relacjonuje, co spotyka go ze strony znęcających się nad nim dzieci. - Śmieją się z mojego nosa, nazywają mnie brzydkim, mówią, że nie mam żadnych przyjaciół. W przerwie na lunch wylewają na mnie mleko, ściągają mi ubrania - mówi uczeń. Dodaje, że tak traktowane są też inne dzieci. 

- Ludzie, którzy różnią się od innych, nie muszą być za to krytykowani. To nie ich wina. Ale jeśli ktoś się z ciebie naśmiewa, nie pozwól, by cię to dotknęło. Bądź silny. Kiedyś pewnie będzie lepiej - kończy nastolatek.

"Dziękuję ci za twoją odwagę"

Nagranie zaczęły komentować gwiazdy z USA i nie tylko, w tym Katy Perry, Justin Bieber, Victoria Beckham.  

"Odwaga jest jak ogień, a znęcanie się jest jak dym. Bądź silny Keaton, jesteś bardzo dzielnym młodym człowiekiem i wspiera się wiele osób" - napisał na Twitterze zespół Nickelback. Grupa zadeklarowała wsparcie dla nastolatka. 

Patrick J. Adams, aktor znany z serialu "W garniturach", napisał: "Rozumiemy cię, Keaton. Gdy dorastałem, inni stale się nade mną znęcali. Nigdy nie ubrałbym tego w słowa tak dobrze jak ty. Tak, z czasem będzie lepiej. I będzie tak dzięki temu, kim jesteś, co wiesz i że dzielisz się tym z nami. Dziękuję ci za twoją odwagę" - napisał.

"Tak bardzo masz rację. Dlaczego ludzie to robią? Ja uważam, że jesteś super! Chcę się z tobą zakumplować (ale serio) jesteś świetny!" - napisała 13-letnia aktorka Millie Bobby Brown, gwiazda serialu "Stranger Things".

Aktor Chris Evans, znany m.in. z roli superbohatera Kapitana Ameryki, zaprosił chłopca i jego mamę na premierę filmu Avengers w przyszłym roku. Keaton otrzymał też zaproszenia na spotkania od innych gwiazd.

Po takiej reakcji matka Keatona zamieściła na Facebooku kolejny wpis. "Przyjaciele, kocham każdego z was za to, co robicie. Ale teraz dosłownie nie jestem w stanie odpowiedzieć na każda wiadomość. Nie chcę być niemiła albo niewdzięczna, ale jestem zwyczajnie przytłoczona, a my wciąż musimy radzić sobie z codziennością" - napisała. 

Więcej o: