Theresa May w niebezpieczeństwie. Chcieli zasiać chaos i zasztyletować premier

Dwóch 20-latków planowało wywołać chaos, a później zaatakować nożem Theresę May - ustalili brytyjscy dziennikarze. Dziś staną przed sądem.

Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty w sprawie przygotowywania zamachu na brytyjską premier. To 20-letni Naa'imur Zakariyah Rahman z Londynu i 21-letni Mohammed Aqib Imran z Birmingham - podaje BBC. Znaleźli się na celownikach londyńskiej policji, wywiadu MI5 oraz policji okręgu West Midlands. Dziś w Londynie odbędzie się pierwsza rozprawa w ich procesie.

Według informacji BBC i Sky News mężczyźni zamierzali przeszmuglować w pobliże siedziby premier materiały wybuchowe. Ich detonacja miała posłużyć do stworzenia chaosu ułatwiającego zabicie Theresy May za pomocą noża.

Alarm terrorystyczny na Wyspach

Na Wyspach Brytyjskich obowiązuje przedostatni poziom zagrożenia terrorystycznego, oznaczający, ze atak jest wysoce prawdopodobny. Służby ujawniły we wtorek, że w tym roku udało im się udaremnić dziewięć ataków. Pięciu nie udało się zapobiec. W hali koncertowej w Manchesterze, w pobliżu londyńskiego targu Borough Market i przed meczetem w Finsbury Park na północy stolicy zginęło w sumie ponad trzydzieści osób.

Europosłowie PO "zawiśli" na szubienicach. Policja sprawdza "czy doszło do naruszenia prawa" na demonstracji narodowców w Katowicach

Więcej o: