W tej szopce nie ma Matki Bożej. To nie przypadek. "Kościół powinien pożyczyć ten pomysł"

Amerykańska aktorka i komiczka opublikowała zdjęcie szopki sąsiadów, w której nad Dzieciątkiem Jezus klęczy dwóch Józefów. Skrytykował ją biskup, który instalację uważa za świętokradztwo.

Bożonarodzeniowa szopka, a w niej dwóch Józefów. Biskup Thomas J. Tobin z miasteczka Providence w stanie Rhode Island opublikował na swoim Facebooku zdjęcie instalacji i zaapelował o modlitwę za jej twórców.

„Módlmy się, by Jezus wybaczył to świętokradztwo”

Biskup napisał: „Gejowskie Boże Narodzenie? Właśnie znalazłem w internecie zdjęcie dwóch ubranych na różowo Józefów pilnuje Dzieciątka Jezus. Przykre, że ktoś uważa, że to jest ok, fajne lub zabawne. Módlmy się za tych, którzy to zrobili, by w ich sercach zaszła zmiana i by Jezus wybaczył im to świętokradztwo, ten atak na wiarę chrześcijańską”.

„To niegrzeczne”

Okazało się, że autorem zdjecia jest Cameron Esposito, amerykańska komiczka, aktorka i działaczka LGBTQ z Los Angeles. Zdjęcie szopki sąsiadów opublikowała na Twitterze 24 listopada br.

Esposito nie spodobało się to, że biskup opublikował jej zdjęcie bez pozwolenia. - To niegrzeczne - skomentowała. - Gejowski światopogląd jest dla wszystkich ludzi, by byli bezpieczni, widzialni i kochani. Być może tę koncepcję powinien pożyczyć Kościół - napisała aktorka.

To był najkrwawszy rok w historii USA

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
W tej szopce nie ma Matki Bożej. To nie przypadek. "Kościół powinien pożyczyć ten pomysł"
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl