Ewakuacja jarmarku w Poczdamie. W aptece znaleziono pakunek z materiałem wybuchowym

W piątek po południu zamknięty został jarmark świąteczny w Poczdamie. Policja badając podejrzaną przesyłkę stwierdziła w niej materiał wybuchowy, który następnie został rozbrojony.

Obecnie nikomu nie wolno wejść na teren jarmarku przy Brandenburger Straße w centrum Poczdamu. Ewakuowane są sklepy i restauracje. Policja zbadała paczkę o rozmiarach 40 na 50 cm, która dostarczona została po południu do apteki przy Brandenburger Straße. Z najnowszych informacji wynika, że ładunek został rozbrojony. 

Jeden z pracowników apteki otworzył przesyłkę i znalazł w niej podejrzanie wyglądające przewody i urządzenia techniczne. Apteka poinformowała o tym znalezisku policję. Do akcji wkroczyli specjaliści w dziedzinie niekonwencjonalnych ładunków wybuchowych i zapalnych, ponieważ można było przypuszczać, że jest to jakiś ładunek domowej roboty. Przypuszczenie to się potwierdziło, przesyłka zawierała materiał wybuchowy.

Zagrożenie na jarmarkach

Po ubiegłorocznym zamachu 19 grudnia na jarmark świąteczny przy berlińskim Breitscheidplatz w tym roku jarmarki świąteczne znajdują się pod szczególną ochroną policji. Władze bezpieczeństwa twierdzą, że nie ma żadnego konkretnego niebezpieczeństwa zamachu, lecz mówi się o " abstrakcyjnym zagrożeniu".

Na wielu jarmarkach ustawiono betonowe bariery poza tym więcej jest patroli policji w mundurach i cywilu.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

embed