Dowódcy myśleli, że piloci wykonują niebezpieczne manewry. Aż nagle na niebie pojawiło się to

Latali myśliwcem w stanie Waszyngton. Nagle postanowili zrobić sobie żart i za pomocą samolotu narysowali na niebie penisa. Pech chciał, że zaciekawieni mieszkańcy chwycili za telefony.

- To najbardziej niesamowita rzecz, jaka wydarzyła się w Omak. Penis na niebie - napisała na Twitterze mieszkanka miasta. Miała na myśli dzieło amerykańskich pilotów, którzy nad hrabstwem Okanogan w stanie Waszyngton narysowali na niebie męskie genitalia. Żartownisie wykorzystali samolot należący do amerykańskiej marynarki. US Navy przeprosiła i poinformowała, że osoby odpowiedzialne za to wydarzenie zostały uziemione. Na razie mogą zapomnieć o lataniu.

"Zostaną rozliczeni"

- Zachowanie tej grupy pilotów jest niedopuszczalne i niezgodne z wartościami US NAVY - napisali w oświadczeniu przedstawiciele marynarki wojennej w piątek. Poinformowano w nim również o rozpoczęciu śledztwa. - Osoby odpowiedzialne za ten wybryk zostaną rozliczone - zapewniono.

Przełożeni pilotów przeprosili mieszkańców hrabstwa Okanogan. - US Navy przeprasza za ten niedojrzały i nieodpowiedzialny akt każdego, kto poczuł się urażony tym niedopuszczalnym zachowaniem - czytamy w oświadczeniu.

 

Wykorzystali ponaddźwiękowy samolot

Wojskowi nie podali nazwisk dwóch osób odpowiedzialnych za ten wybryk. Do swojego dzieła wykorzystali ponaddźwiękowy wielozadaniowy samolot Boeing EA-18 G Super Hornet. Maszyna na co dzień wykorzystywana do walki w powietrzu i atakowania celów mieści dwóch członków załogi: pilota i operatora systemów.

Sprawa, która wywołała burzę w USA. Rutynowa kontrola drogowa zakończyła się śmiercią zatrzymanego

Więcej o: