By uniknąć powołania do wojska, wziął ekspresowy ślub. Z prawie cztery razy starszą kobietą

Pewien 22-latek z Ukrainy chciał za wszelką cenę uniknąć powołania do wojska. Dlatego kilka dni po otrzymaniu wezwania stanął na ślubnym kobiercu. Jego wybranką okazała się 80-latka z Winnicy.

Od momentu otrzymania wezwania do ślubu upłynął dokładnie tydzień. Co więcej, parze udało się wymienić obrączki już po dwóch godzinach od pojawienia się w urzędzie - informuje RMF FM.

Na tak ekspresowe złożenie przysięgi pozwala ukraińskie prawo rodzinne. Zgodnie z nim, w wyjątkowych okolicznościach para ma możliwość skrócenia czasu oczekiwania na ślub. W tym przypadku uzasadnieniem była pierwsza grupa inwalidzka przyznana 80-latce.

Wojsko chce podważyć ślub

Jeszcze tego samego dnia ojciec pana młodego zjawił się przed komisją wojskową, by oświadczyć, że jego syn nie może odpowiedzieć na wezwanie. Jak tłumaczył, 22-latek musi teraz opiekować się swoją schorowaną żoną.

W związku z podejrzeniem zawarcia fikcyjnego małżeństwa, wojsko rozważa jego podważenie przed sądem - dodaje RMF FM. Zgodnie z ukraińskim prawem powołanie do wojska obejmuje wszystkich młodych mężczyzn przed ukończeniem 27. roku życia.

W górnictwo pompujemy miliardy, i co z tego wynika? Sprawdziliśmy. Woleliśmy tego nie wiedzieć [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 9]