"Usłyszeli tylko huk". Piloci airbusa lądowali z wbitym w dziób maszyny ptakiem

W trakcie podchodzenia do lądowania piloci amerykańskich linii lotniczych usłyszeli huk. Gdy wylądowali, zauważyli, że w dziób samolotu wbił się ptak.

Czwartkowy lot z Mexico City do Miami mógł skończyć się tragicznie. Gdy samolot linii American Airlines podchodził do lądowania, w jego dziób wbił się sporej wielkości ptak.

Wciąż się ruszał

Zwierzę nie przeżyło zderzenia. Na filmie opublikowanym przez lokalną telewizję WPLG widać, jak po wylądowaniu ptak wciąż porusza się z powodu podmuchów wiatru.

"Piloci usłyszeli głośne uderzenie"

- Lot 1498 z Mexico City podchodził we wtorek o 11 rano do lądowania, gdy piloci usłyszeli głośne uderzenie z przodu maszyny. Lądowanie odbyło się bez innych zakłóceń, a A319 bez problemów dojechał do rękawa przy bramce D22. Pasażerowie nic nie zauważyli - podała telewizja ABC. Żadnemu z pasażerów Airbusa A319 nic się nie stało.

Amerykański organ nadzoru lotniczego, Federal Aviation Administration, podaje, że w latach 1990-2015 doszło do ponad 160 tys. zderzeń samolotów z ptakami. Zazwyczaj zwierzęta wpadają do środka maszyny. Przypadki, że wbijają się w dziób i tam zostają, raczej się nie zdarzają.

 

Na tej plaży nie da się odpocząć, chociaż każdy chce tu być. Samoloty lądują tuż nad głowami turystów

Więcej o: