W trakcie wywiadu na żywo zaczęła trząść się ziemia. Gość w popłochu opuścił studio

W trakcie wywiadu na żywo w kurdyjskiej telewizji w Iraku zaczęła trząść się ziemia. Gość w popłochu musiał uciekać ze studio. W trzęsieniu ziemi o magnitudzie 7,3, które w niedzielę wieczorem dotknęło Iran i Irak, zginęło ponad 400 osób, a kilka tysięcy zostało rannych.

W kurdyjskiej telewizji Rudaw TV trwał wywiad na żywo, gdy zaczęło się trzęsienie ziemi. Kamery uchwyciły moment, jak gość w popłochu opuszczał studio.

Budynek zaczął się trząść

Film z momentu uderzenia trzęsienia ziemi, który zarejestrowały kamery kurdyjskiej telewizji, stał się popularny w internecie. Widać na nim, jak budynek z którego było łączenie ze studio, nagle w trakcie rozmowy zaczął się trząść. Zdenerwowany gość początkowo zastanawiał się, co się dzieje, aż w końcu w popłochu opuścił studio. Zarówno gościowi, jak i prowadzącemu nic się nie stało.

 

400 zabitych, przynajmniej 7 tys. rannych

W wyniku trzęsienia ziemi, które w niedzielę wieczorem dotknęło pogranicze iracko-irańskie, zginęło ponad 400 osób, a przynajmniej 7 tys. zostało rannych. 70 tys. mieszkańców zostało pozbawionych dachu nad głową. Epicentrum trzęsienia o sile 7,3 w skali Richtera znajdowało się 30 kilometrów na południowy zachód od miasta Halabdża w irackim Kurdystanie. Wstrząsy były też odczuwalne w Turcji, Libanie i IzraeluCZYTAJ WIĘCEJ >>>

Rośnie liczba ofiar po trzęsieniu ziemi na Bliskim Wschodzie

Więcej o: