Sprawca gwałtu z Rimini został skazany. Sąd wydał wyrok wyższy niż chciała prokuratura

Przywódca gangu z Rimini, Kongijczyk Guerlin Butungu, został skazany na 16 lat więzienia. W sierpniu wraz z trzema innymi napastnikami zgwałcił Polkę i pobił jej partnera.

Kongijczyk Guerlin Butungu, przywódca gangu, który zaatakował w sierpniu w Rimini parę polskich turystów, został w pierwszej instancji skazany na 16 lat więzienia.

To o dwa lata więcej, niż wnosił prokurator. Wyrok zawiera już w sobie redukcję kary, przewidzianej dla procesów w trybie doraźnym. Sąd ogłosił, że skazany po odbyciu kary zostanie wydalony z Włoch. Kongijczykowi przysługuje odwołanie do dwóch wyższych instancji.

Napaść na Polaków w Rimini

Do tragedii doszło w nocy z 25 na 26 sierpnia, gdy polskie małżeństwo wybrało się na spacer na plażę w Rimini, popularnym kurorcie w regionie Emilia-Romania nad Adriatykiem.

Około godziny 4 nad ranem para została brutalnie zaatakowana. Czterej napastnicy dotkliwie pobili mężczyznę, a potem na jego oczach dokonali wielokrotnego, zbiorowego gwałtu na kobiecie.

Wszystkich sprawców zatrzymano w ciągu kilku dni od zdarzenia. Prokuratura w Rimini oskarżyła ich o ciężki rozbój, zbiorowy gwałt i spowodowanie poważnych obrażeń, za co grozi im nawet 20 lat pozbawienia wolności.

"Wygraliśmy mecz w doliczonym czasie"

Sprawców udało się zatrzymać po ponad tygodniu, a dzień po aresztowaniu usłyszeli zarzuty. Szef policji w Rimini Maurizio Improta powiedział w rozmowie z Polskim Radiem, że schwytanie wszystkich czterech członków gangu to ogromny sukces składającej się z 30 osób grupy śledczej, i setek policjantów, działających w terenie.

Powiedział, że dwaj nieletni bracia zgłosili się wczoraj na policję i przyznali do winy, bo mieli świadomość, że zostaną schwytani. Ale jak się wyraził, „wygraliśmy ten mecz w doliczonym czasie gry”.

Maurizio Improta ujawnił, że trzej nieletni członkowie gangu - dwóch urodzonych we Włoszech synów imigrantów z Maroka i Nigeryjczyk - mieli na koncie wiele drobnych przestępstw, które popełniali od dziecka