Donald Trump zabiegał o to spotkanie, a Władimir Putin był gotów. Jest oficjalna decyzja

To już oficjalne: w piątek odbędzie się spotkanie Donalda Trumpa z Władimirem Putinem. Zabiegała o nie amerykańska administracja, jednak Kreml do tej pory odpowiadał wymijająco. Dziś poszedł jasny sygnał: "Putin gotów do rozmów". Przywódcy spotkają się w Wietnamie.

Kreml oficjalnie potwierdził, że w piątek dojdzie do bezpośredniej rozmowy prezydentów Rosji i USA. Władimir Putin i Donald Trump spotkają się przy okazji odbywającego się w Wietnamie szczytu Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku.

O spotkanie zabiegał Biały Dom.

Trump zabiega, Putin gotów do rozmów

 - Słyszymy oświadczenia Donalda Trumpa w tej sprawie, Władimir Putin jest gotów do rozmów - informował szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow.

Dopiero najbliższy doradca prezydenta Rosji Jurij Uszakow rozwiał wątpliwości, stwierdzając, że wszystko jest już ustalone, oprócz konkretnej godziny spotkania.

Według jego informacji, rozmowa Władimira Putina z Donaldem Trumpem odbędzie się 10 listopada w Wietnamie. Z dokumentów Kremla przygotowanych dla dziennikarzy wynika, że Władimir Putin tego dnia spotka się też między innymi z: prezydentem Filipin, premierem Japonii i przywódcą Chin.

Kreml potwierdził również, że w trakcie rozmowy przywódców Rosji i Stanów Zjednoczonych najważniejsze będą trzy tematy: załagodzenie dwustronnych sporów i zadrażnień, walka z terrorystami w Syrii oraz przeciwdziałanie kryzysowi na Półwyspie Koreańskim.

Nie chcesz poczuć uścisku dłoni prezydenta. Donald Trump i jego niezręczne przywitania

Więcej o: