"Upił go i złapał za krocze". Dziennikarka zarzuca Spacey'emu, że molestował jej syna

- Jesteś drapieżnikiem seksualnym - te słowa podczas konferencji prasowej Heather Unruh skierowała bezpośrednio do aktora. Zarzuca Kevinowi Spacey'emu, że przed rokiem molestował seksualnie jej 18-letniego syna.

"Skandal z Weinsteinem dał mi odwagę - czas na prawdę. Byłam fanką Kevina Spacey'ego do momentu, w którym zaatakował bliską osobę" - napisała na Twitterze dziennikarka jeszcze zanim wybuchł skandal wokół aktora. Wtedy Heather Unruh nie podała więcej szczegółów.

Dwa tygodnie później Kevin Spacey został oskarżony przez innego aktora, Anthony'ego Rappa, o "niewłaściwe zachowanie" na tle seksualnym. Do molestowania miało dość w 1986 roku na jednej z imprez, gdy Rapp miał 14 lat.

W odpowiedzi na oskarżenia Spacey zasłaniał się niepamięcią i wypitym alkoholem. Ponadto oświadczył, że jest gejem - co wielu komentujących sprawę uznało za zasłonę dymną, mającą przykryć oskarżenie. Po tym nastąpiła fala nowych oskarżeń, a także konsekwencji. Współpracę z aktorem zerwał m.in. Netflix, producent popularnego serialu "House of Cards", gdzie Spacey wcielał się w główna postać. Aktor zaprzeczał niektórym z oskarżeń. 

Tymczasem Unruh niespełna miesiąc po swoim wpisie zdecydowała się powiedzieć, co dokładnie miała na myśli. Na konferencji z prawniczką dziennikarka powiedziała, że latem zeszłego roku Spacey upił jej 18-letniego syna, po czym złapał go za krocze i zaproponował udanie się na bardziej prywatną imprezę.

Spacey miał łapać pijanego 18-latka za krocze

Kobieta przyznała, że syn powiedział aktorowi, że ma 21 lat, a nie 18, jak było w rzeczywistości (w USA spożywanie alkoholu jest dozwolone od 21 roku życia). - Ale niezależnie od tego Kevin Spacey nie miał prawa do napaści seksualnej. Nie padła tam zgoda (ze strony jej syna - red.) - powiedziała dziennikarka. 

Podczas imprezy w barze na wyspie Nantucket miał przynosić 18-latkowi "jednego drinka za drugim", a kiedy ten był pijany, aktor miał złapać go za krocze. Młody mężczyzna miał wtedy odsuwać się, by mu to uniemożliwić. Według przekazanych przez prawniczkę relacji, Spacey nalegał po tym, aby poszli na prywatną imprezę, gdzie mieli dalej pić alkohol. Gdy aktor wyszedł do toalety, 18-latek uciekł z lokalu.

- Wstydź się tego, co zrobiłeś mojemu synowi. Jesteś drapieżnikiem seksualnym - powiedziała o aktorze dziennikarka.

Policja prowadzi śledztwo

Unruh powiedziała, że po zajściu rozmawiała o tym nieformalnie z lokalnym szeryfem. Jednak dopiero teraz zdecydowała się wraz z synem powiedzieć o sprawie publicznie oraz formalnie zawiadomić policję. W sprawie wszczęto dochodzenie, a 18-latek miał przekazać dowody. Dziennikarka tłumaczyła, że zdecydowała się na upublicznienie i zgłoszenie sprawy, gdyż po aferze Weinsteina "zmieniła się atmosfera" wokół spraw molestowania i nie oskarża się już ofiar. 

ZOBACZ TEŻ: Największe agencje wywiadowcze i b. agenci Mosadu na usługach Weinsteina? Prawnik potwierdza

Więcej o: