Z morza wyłowiono ciała 26 nastolatek. Przed śmiercią mogły być torturowane i zgwałcone

Włoskie władze wszczęły śledztwo w sprawie śmierci 26 nastolatek, których ciała wyłowiono z Morza Śródziemnego. Zachodzą podejrzenia, że dziewczynki były przedtem torturowane i wykorzystywane seksualnie.

Do makabrycznego odkrycia doszło w niedzielę, w ramach akcji niesienia pomocy imigrantom próbującym dotrzeć z Afryki do wybrzeży Europy - informuje CNN. Według włoskiej policji odnalezione dziewczynki były w wieku od 14 do 18 lat.

Najprawdopodobniej pochodziły z Nigru lub Nigerii. Podobnie jak setki innych osób, z pomocą przemytników próbowały przedostać się przez Morze Śródziemne z Libii do Włoch.

Rozpoczęto sekcje zwłok

Ciała przetransportowano do portu w Salerno na południu Włoch. Od wtorku trwają sekcje zwłok, które mają przynieść odpowiedź na pytanie, czy przed śmiercią nastolatki były torturowane lub padły ofiarami przestępstw na tle seksualnym.

Zwłoki dziewczynek odnaleziono podczas serii akcji, w trakcie których udało się przez weekend uratować łącznie ok. 400 innych osób, w tym 90 kobiet i 52 dwoje dzieci, spośród których najmłodsze ma zaledwie tydzień.

Tylko od początku tego roku w wodach Morza Śródziemnego utonęło co najmniej 2839 imigrantów - przypomina CNN.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o: