CIA odtajnia zawartość komputera bin Ladena. A tam? Nagrania egzekucji oraz "Tom i Jerry"

CIA odtajniło 470 tys. dokumentów na temat Osamy bin Ladena, w tym zawartość jego komputera. Terrorysta miał na dysku filmy propagandowe, nagrania z egzekucji oraz bajki takie jak "Epoka lodowcowa" czy "Auta".

Wśród dokumentów posiadanych przez CIA znalazły się plany Al-Kaidy, pamiętnik Osamy bin Ladena oraz materiały, które przechowywał na komputerze. Na dysku znajdowały się dziesiątki filmów propagandowych, nagrania tortur i egzekucji wrogów, oraz m.in. "Jaś Fasola" w przekładzie pasztuńskim.

To nie wszystko. Terrorysta miał też kopię popularnego niegdyś na YouTube filmiku pt. "Charlie Bit My Finger" oraz filmy dokumentalne o samym sobie. Nieoficjalne źródła podają, że nie zabrakło tam też filmów pornograficznych, jednak według o2.pl CIA nie potwierdza tej informacji tłumacząc, że nie może publikować nieprzyzwoitych treści.

Powtórka z 11 września?

Pamiętnik nie został na razie ujawniony, jednak wśród dokumentów znalazły się plany Al-Kaidy. Amerykański wywiad dowiedział się z nich, że planowano kolejny krwawy zamach na 10-lecie ataku na World Trade Center. CIA zabiło Osamę bin Ladena zaledwie kilka miesięcy przed planowanym zamachem. 

Dokumenty potwierdzają też współpracę Al-Kaidy z Iranem, informuje CNN. Dokumenty dowodzą, że Osama bin Laden mógł stać za powstaniem w Iraku wymierzonym przeciwko Saddamowi Husajnowi w 1991 r.

Zabity przez Navy Seals

Osama bin Laden został zabity w 2011 roku. Amerykańscy komandosi Navy Seal wtargnęli do jego kryjówki w Abbottabadzie 2 maja, gdzie zastrzelili przywódcę Al-Kaidy. Bin Laden był jednym z najbardziej poszukiwanych terrorystów na świecie.

Tydzień temu broniliśmy rezydentów. Ale teraz znamy nowe fakty [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: