Szydło wśród 100 najbardziej wpływowych kobiet świata. Pokonała Beyonce

Najbardziej wpływową kobietą na świecie jest kanclerz Niemiec Angela Merkel. Dziennikarze magazynu "Forbes" docenili polską premier. Przyznali jej 31. miejsce.

Polska premier przegrała z m.in. z córką prezydenta USA, Ivanką Trump (19), gwiazdą amerykańskiej telewizji, Oprah Winfrey (21) czy brytyjską Królową Elżbietą II (26). Polska premier wyprzedziła jednak m.in. amerykańską piosenkarką Beyonce (50) czy liderkę birmańskiej rewolucji, obecną premier tego kraju, laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla, Aung San Suu Kyi (33) oraz byłą kandydatkę na prezydenta USA, Hillary Clinton (65).

Doceniona za 500 plus

Dziennikarze "Forbesa" docenili premier Szydło za program "500 plus".

"Trzecia kobieta na stanowisku premier Polski. Szydło wprowadza reformy w edukacji, systemie opieki zdrowotnej, emeryturach i podatkach. Flagowym pomysłem jej rządu jest program "500 plus", w ramach którego rodzice otrzymują 500 zł miesięczne na drugie i każde kolejne dziecko. Z programu korzysta ponad 2,5 mln rodzin. Jego celem jest zwiększenie liczby urodzeń. Liczba mieszkańców Polski, zgodnie z wyliczeniami GUS, zmniejszy się z 38,5 mln obecnie do 34 mln w 2050" - napisali redaktorzy "Forbesa".

Podium bez zaskoczenia

Jeśli chodzi o podium rankingu "Forbesa", nie ma zaskoczenia. Angela Merkel zajęła pierwsze miejsce siódmy rok z rzędu. Łącznie, na czele listy była już 12 razy. Tuż za kanclerz Niemiec znalazła się Theresa May, premier Wielkiej Brytanii. Ostatnie miejsce na podium należy do Melindy Gates, współzałożycielki Gates Foundation, prywatnie żony założyciela Microsoftu Billa Gatesa, którzy przekazali na cele charytatywne ponad 40 mld dolarów.

Zobacz pełną listę 100 najbardziej wpływowych kobiet świata magazynu "Forbes".

"Musimy obniżyć poprzeczkę żenady". Oto nasze najzabawniejsze wpadki [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: