Aktor oskarżył Kevina Spacey o molestowanie. W odpowiedzi ten oświadczył, że jest gejem

Kevin Spacey został oskarżony przez innego aktora, Anthony'ego Rappa, o "niewłaściwe zachowanie" na tle seksualnym. Do molestowania miało dość w 1986 roku na jednej z imprez, gdy Rapp miał 14 lat.

Anthony Rapp to amerykański aktor znany głównie ze swoich ról w musicalach; w 1996 roku zagrał w broadwayowskiej produkcji "Rent" (a także jej filmowym odpowiedniku), później występował m.in. w musicalu "You're a Good Man, Charlie Brown". 46-latek jest też znanym działaczem na rzecz LGBT, a sam siebie określa jako osobę biseksualną.

Kilka godzin temu w rozmowie z portalem buzzfeed.com Rapp opowiedział, że w 1986 roku Spacey zaprosił go na przyjęcie organizowane w apartamencie na Manhattanie. 26-letni wówczas aktor miał w pewnym momencie podejść do 14-latka oglądającego telewizję w sypialni; następnie Spacey położył chłopca na łóżku i położył się na nim. - Do dziś nie mogę się tego pozbyć z mojej głowy. Ta sytuacja była dla mnie bardzo dezorientująca - mówi Rapp.

Do wywiadu w oświadczeniu odniósł się już Kevin Spacey.

Mam wiele podziwu i szacunku dla Anthony Rappa jako aktora. Jestem przerażony jego historią. Szczerze mówiąc, nie pamiętam tego spotkania, od jego czasu minęło ponad 30 lat. Ale jeżeli zachowałem się tak, jak opisuje (Rapp - przyp. red.), należą mu się szczere przeprosiny za moje niewłaściwe, pijackie zachowanie. Przepraszam za uczucia, z którymi musiał się zmagać przez te wszystkie lata

- czytamy.

Ta historia dała mi odwagę, żeby uporządkować także inne kwestie w moim życiu. Wiem, że opowiadano o mnie różne historie, a niektóre z nich podsycał fakt, że bardzo chronię swoją prywatność. Jak wiedzą najbliższe mi osoby, na przestrzeni życia angażowałem się w związki zarówno z kobietami, jak i mężczyznami. Kochałem i miałem romantyczne relacje z mężczyznami i zdecydowałem, że teraz chcę żyć jako osoba homoseksualna. Chcę się z tym otwarcie zmierzyć, zaczynając od przyjrzenia się swojemu zachowaniu

- podkreślił 58-letni aktor.

Już po opublikowaniu wywiadu Rapp? krótko odniósł się do sprawy na Twitterze. "Podzieliłem się moją historią, opierając się na wielu odważnych kobietach i mężczyznach, którzy ostatnio ujawniali swoje historie, aby naświetlić to i - mam nadzieję - zmienić coś. Tak, jak zmieniło to coś dla mnie. Wszyscy, co chciałem powiedzieć o moim doświadczeniu znajduje się w artykule i nie mam w tym momencie żadnych dalszych komentarzy na w tej sprawie" - napisał na Twitterze.

Frank Underwood ma kłopoty

Kevin Spacey w ostatnich latach jest znany przede wszystkim jako gwiazda serialu "House of Cards", w którym wcielił się w rolę bezwzględnego polityka Franka Underwooda. Aktor jest też dwukrotnym zdobywcą Oscara (za drugoplanową kreację w filmie "Podejrzani" i pierwszoplanową rolę w "American Beauty").

Od 2003 roku pełni również funkcję dyrektora artystycznego londyńskiego teatru Old Vic, którego scena jest jedną z najstarszych w stolicy. W czerwcu 2016 roku Spacey został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.

Więcej o: