Księgowy umawiał się na randki i celowo zarażał kobiety HIV. Mówił, że jest uczulony na lateks

Zaraził 32 kobiety wirusem HIV, zdaniem sądu zrobił to celowo. W Rzymie zapadł wyrok w głośnej sprawie Valentino Talluto.

33-letni Włoch Valentino Talluto został skazany na 24 lata więzienia za zarażenie ponad trzydziestu kobiet wirusem HIV - podaje "The Guardian". Mężczyzna, z zawodu księgowy, przed aresztowaniem w listopadzie 2015 r. przez dekadę umawiał się przez internet z kobietami. Uprawiał seks z co najmniej 53 z nich, a 32 zostały zarażone wirusem. Najmłodsza miała 14 lat, najstarsza - 40. Obecne na sali sądowej w Rzymie kobiety płakały w chwili odczytywania wyroku.

Wirusem HIV zarazili się też partnerzy trzech kobiet. Jedna z kochanek Talluto urodziła dziecko - u noworodka także stwierdzono wirusa.

 

Mężczyzna zabierał kobiety na romantyczne kolacje i przekonywał, że się zakochał. Kiedy dochodziło do seksu, Talluto nie chciał zakładać prezerwatywy. Twierdził, że jest uczulony na lateks. Mówił kobietom, że wykonał badania na obecność wirusa HIV w organizmie i jest zdrowy.

Adwokat Włocha mówił w sądzie, że działania jego klienta były "nieostrożne, ale nie celowe" - informuje BBC. Prokuratura przekonywała jednak, że Talluto "siał śmierć".

Prowadzisz? Nie korzystaj z telefonu. Stwarzasz zagrożenie dla siebie i dla innych