Rusza dwudniowy szczyt UE. Przywódcy mogą zająć się sprawą Puszczy Białowieskiej

Brexit, kryzys migracyjny i kwestie obronności - to główne tematy, którymi unijny przywódcy zajmą się podczas rozpoczynającego się dzisiaj szczytu w Brukseli. Ale są też dodatkowe punkty.

Oprócz wspomnianych tematów, politycy będą również rozmawiać o sprawach zagranicznych oraz digitalizacji. W piątek rano podczas nieformalnego śniadania szefowie państw i rządów omówią agendę przywódców. To szczegółowy program prac Unii Europejskiej do czerwca 2019 roku.

"Der Spiegel" podaje, że jednym z dodatkowych punktów rozmów ma być też kwestia praworządności. Według niemieckiego dziennika nie chodzi jednak o spór pomiędzy Polską a Komisją Europejską, którego efektem jest trwająca procedura ochrony państwa prawa.

Przywódcy mają za to zająć się postawą Warszawy wobec decyzji niedawnej Trybunału Sprawiedliwości UE, który kilka tygodni temu nakazał przerwanie wycinki w Puszczy Białowieskiej. Polska - jako pierwszy kraj w historii - jak dotąd nie zastosowała się do tego zakazu.

***

25 października 2015 roku PiS wygrało wybory parlamentarne w Polsce. Jak oceniacie dwa lata rządów tej partii? Piszcie do nas – listydoredakcji@gazeta.pl

Rezydenci powinni zarabiać lepiej. "Zasuwają jak dzikie świnie za pensję magazyniera" [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: