Obserwują pogodę, na radarach zauważyli dziwną kolorową chmurę. "Spójrzcie, co leci w stronę Denver!"

- Tylko spójrzcie, co właśnie nadlatuje do Denver! - napisali kilka dni temu na Twitterze meteorolodzy z Narodowego Centrum ds. Pogody w USA. Byli przekonani, że kolorowa chmura na radarach to ptaki. Okazało się, że byli w błędzie. 

Kierunek przemieszczania się chmury od początku wydawał się podejrzany. Ptaki w październiku fruną na południe, tymczasem chmura przemieszczała się na na północny zachód. Meteorolodzy zapytali o to zjawisko ornitologów. Odpowiedź przyszła szybko: to nie żadne ptaki. A więc co? Motyle! 

Meteorolog Paul Schlatter przyznaje, że wcześniej zdarzało się naukowcom z centrum obserwować przemieszczanie się motyli, ale taki spektakularny widok mieli pierwszy raz. Chmura, którą uformowały motyle miała 100 km średnicy.

Lepidopterolog Sarah Garrett w rozmowie z CBS News przyznaje, że nie jest na 100 proc. pewna, jaki to gatunek. Jej zdaniem są to prawdopodobnie motyle z rodziny Cynthia.

Całą chmarę takich motyli widać na filmiku poniżej:

Nadchodzi huragan Nate

Meteorolodzy w USA z obawą obserwują mapy pogodowe. Do kraju nadciąga groźny huragan Nate. Oprócz Luizjany do ewakuacji mają być przygotowani mieszkańcy północnej Florydy i południowej Alabamy.

A TERAZ ZOBACZ: Nie dotykaj małych piskląt! Odbierasz im lekcję życia

Więcej o: