To nagranie pokazuje siłę orkanu. Wiatr miotał największym samolotem pasażerskim świata

Lądowanie niemal do momentu dotknięcia ziemi zdawało się normalne. Jednak tuż po tym wiatr poderwał i obrócił wielkiego airbusa A380. Pilotom udało się uratować sytuację.

Zanim orkan "Ksawery" dotarł do Polski, wichury przeszły przez Niemcy. Tam też spowodowały straty i utrudnienia m.in. na lotniskach. Pilotowi airbusa linii Emirates z Dubaju do Düsseldorfu udało wylądować, jednak musiało to być emocjonujące przeżycie - zarówno dla załogi, jak i pasażerów.

Dramatyczny moment lądowania uchwycił na nagraniu niemiecki spotter Martin Bogdan - opisuje rp-online.de.

 

"Nagrywałem tysiące lądowań z wiatrem bocznym, ale to lądowanie A380 było ekstremalnie trudne i wyjątkowe. Na początku wyglądało całkiem nominalnie. Ale po dotknięciu ziemi pilot próbował wyrównać do pasa startowego i to wyglądało niesamowicie" - opisuje spotter pod filmem. Wtedy wiatr obrócił samolot na jedną stronę, a wielka maszyna zaczęła "tańczyć" na pasie. 

Bogdan podkreśla, że lądowanie pokazuje nie tylko moc wiatru podczas orkanu, ale też umiejętności pilotów. "Niesamowita robota" - ocenił spotter. Jego nagranie na Youtube.com obejrzało już ponad 100 tys. osób. 

Burze, potężny wiatr, a nawet lądowanie na wodzie. Oto z czym musieli zmierzyć sie piloci. Efekty? Zadziwiające>>>

Dwupoziomowy airbus A380 to największy samolot pasażerski świata. Może zabrać od pół tysiąca do nawet 800 pasażerów. Rozpiętość jego skrzydeł to prawie 80 m, a długość - ponad 70 m. Jego waga startowa to 575 000 kg - tyle, co sześć popularnych boeingów 737.

Wielkie wydarzenie w polskim internecie! Wystartował Polfejs [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o: