"Inwazja" pająków na domy w Wielkiej Brytanii. Spodziewają się 150 mln wielkich kątników

Są szybkie i duże - naprawdę duże - a teraz ma być ich więcej niż zwykle. Brytyjczycy spodziewają się tej jesieni wzrostu populacji pająków, a konkretnie kątników większych. Media piszą o "inwazji".

Kątniki (ich angielska nazwa oznacza "wielki pająk domowy") występują także w Polsce, jednak są większe od najczęściej widywanych u nas pająków. Rozpiętość ich nóg liczy od 3,5 do nawet 10 cm.

 

Pająki są dość powszechne w prawie całej Europie. W tym roku, ze względu na pogodę w ciągu lata, wyjątkowo dużo kątników ma pojawić się w Wielkiej Brytanii. Biolodzy spodziewają się, że pojawi się ich nawet 150 mln - podaje "The Independent". Wiele z nich może dostawać się do domów (skąd biorą swoją anglojęzyczną nazwę - giant house spider). 

Zazwyczaj kątniki nie mają powodu, by wchodzić do budynków, gdzie powietrze jest bardziej suche i często może brakować pożywienia (zależnie od tego, jak jest tam czysto). Zmieniają jednak zachowanie w okresie godowym, który przypada właśnie na jesień.

Prosty i szybki sposób, dzięki któremu pozbędziesz się pająków z domu. Wystarczą trzy rzeczy>>>

Specjaliści zalecają, by po pierwsze dbać o porządek, a po drugie - uszczelniać szpary w drzwiach czy oknach, którymi pająki mogą dostawać się do środka.

Jednak portal unilad.co.uk uspokaja brytyjskich czytelników i przypomina, że na tegoroczne lato zapowiadano także "inwazję szerszeni - zabójców", jednak nikt nie zauważył nadmiaru tych owadów. 

Wielkie wydarzenie w polskim internecie! Wystartował Polfejs [MAKE POLAND GREAT AGAIN]