"Bóg nie popełnia błędów". Zamiast leczyć umierające dziecko, modlili się o jego zdrowie

Zarzuty nieumyślnego zabójstwa usłyszeli rodzice dziewczynki z Lansing w Stanach Zjednoczonych, którzy zamiast leczyć noworodka, modlili się o jego zdrowie. Grozi im do 15 lat więzienia.

Abigail urodziła się na początku lutego w domu Rachel i Joshuy mieszkających w Lansing w Stanach Zjednoczonych. Dzień po porodzie położną zaniepokoił stan dziecka, podejrzewała u niego żółtaczkę. Doradziła matce, by natychmiast udała się z noworodkiem do lekarza.

- Rachel odmówiła leczenia dla Abigail, twierdząc, że Bóg nie popełnia błędów - mówiła położna, cytowana przez "Lansing State Journal". Matka dziewczynki miała przekonywać położną, że z dzieckiem jest wszystko w porządku. Sytuacją była zaniepokojona także matka Rachel, chciała zadzwonić po pomoc, ale kobieta miała jej na to nie pozwolić.

Stan Abigail jednak pogarszał się z godziny na godzinę. Nie jadła, kaszlała krwią. Mimo panującej zimy Rachel próbując uratować dziewczynkę położyła dziecko przy otwartym oknie, ubrane jedynie w pieluszkę. Ogrzewała przy tym noworodka suszarką do włosów. Po kilku dniach dziecko już nie okazywało oznak życia i nie oddychało.

Modlitwy o wskrzeszenie

Rachel i jej mąż Joshua próbowali samodzielnie zaradzić sytuacji. Zanieśli noworodka na górę, zaczęli się modlić, a Joshua masował dziewczynkę. Oboje zadzwonili też do znajomych i członków religijnej społeczności, by przyszli pomodlić się o wskrzeszenie Abigail. 

Policję wezwał mieszkający w Kalifornii brat Rachel, który od bliskich dowiedział się o sytuacji. Kiedy funkcjonariusze weszli do domu, natknęli się na martwe dziecko i modlących się troje ludzi.

Sekcja zwłok wykazała, że dziecko zmarło w wyniku powikłań związanych z żółtaczką. Najprawdopodobniej przeżyłoby, gdyby od razu trafiło do lekarza. Kobieta i jej mąż usłyszeli zarzuty nieumyślnego zabójstwa i wyszli z aresztu po wpłaceniu 75 tys. dolarów kaucji. Grozi im do 15 lat więzienia. Jak podaje "Lansing State Journal", małżeństwo uczestniczyło w spotkaniach lokalnej grupy zajmującej się czytaniem Biblii.

Dzięki internautom niewidoma dziewczynka mogła ujrzeć swoją mamę

Weź udział w dyskusji:
"Bóg nie popełnia błędów". Zamiast leczyć umierające dziecko, modlili się o jego zdrowie
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl