Irma przeszła, ale na tej mapie NASA widać, że nadchodzą już nowe zagrożenia

Trzy nowe cyklony utworzyły się na wodach Oceanu Atlantyckiego. Kolejny zbliża się do Półwyspu Kalifornijskiego w Meksyku.

Amerykańskie Narodowe Centrum Huraganów informuje, że burza tropikalna Maria utworzyła się w sobotę. Do rangi huraganu ma urosnąć w najbliższych kilkunastu godzinach. Porusza się w stronę karaibskich wysp z prędkością nieznacznie przekraczającą dwadzieścia kilometrów na godzinę. Synoptycy podkreślają: zachodzi obawa, że Maria obierze drogę huraganu Irma, który zdewastował część karaibskich wysp, archipelag Keys oraz południowo-zachodnią Florydę.

W Stany Zjednoczone uderzyć może huragan Jose. Według ostatnich prognoz nastąpi to na wysokości Karoliny Północnej. Obecnie ma kategorię pierwszą w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona.

Do Półwyspu Kalifornijskiego w Meksyku zbliżyła się burza tropikalna Norma, którą także widać na powyższym zdjęciu, udostępnionym przez NASA. Władze szykują schrony dla ludności, odwołano poniedziałkowe zajęcia w szkołach oraz wojskową paradę w stolicy stanu, La Paz.

Najdalej od lądu znajduje się obecnie burza tropikalna Lee. Widać ją na grafice CNN poniżej. Według Narodowego Centrum ds. Huraganów Lee będzie słabnąć i stanie się tzw. depresją tropikalną.

Zobacz też: Takiego mostu nie ma w żadnym innym miejscu na świecie

Więcej o: