Amfiteatr wypełniony po brzegi, na scenie "Dzięki ci Partio". Korea Północna też miała swój mały festiwal

Przy pełnych trybunach amfiteatru w Wonsan wystąpiły trzy zespoły z Korei Północnej. Ten minifestiwal, pełen patriotycznych pieśni, Koreańczycy przyjęli z zachwytem, którym dzielili się w wywiadach dla państwowej telewizji.

"Pieśń dla matczynej Partii", "Dzięki ci Partio, to dzięki twojej trosce", "Nazywamy cię Ojcem" - te pieśni usłyszeli widzowie na koncertach w północnokoreańskim amfiteatrze.

Ci, którzy przybyli do Wonsan mogli wysłuchać też utworów: "Pjongjang jest najlepszy", "Pędem ku przyszłości", "Młode dni", "Nigdy nie zboczymy z jednej drogi" i "Wierni rewolucyjnej wierze aż do śmierci".

Występowały: kobiecy zespół Moranbong, grupa Wangjaesan oraz Państwowy Chór Reprezentacyjny. Na ekranie za plecami artystów wyświetlano zdjęcia militariów oraz wodza Kim Dzong Una.

Repertuar był różnorodny. Znalazły się w nim zarówno pieśni chóralne, jak i lżejsze piosenki oraz numery taneczne.

A jak to wyglądało? Pojęcie daje poniższy 15-minutowy materiał z koreańskiej telewizji. Według depeszy agencji KCNA, publiczność była zachwycona i nagrodziła wykonawców brawami.

- Nie mogę wyjść z zachwytu tym wspaniałym artystycznym widowiskiem - tak, jak donosi zajmujący się Koreą Północną Martyn Williams, wzruszał się jeden z widzów.

 

Jeden z zespołów - Morabong Band - to północnokoreański girlsband. Każda z artystek została osobiście wybrana przez wodza. Poniżej archiwalne nagranie, na którym wykonują pieśń o Kim Dzong Unie.

 

Zobacz też: Widownia nie wytrzymała koncertu Jana Pietrzaka w Opolu. Ludzie masowo opuszczali amfiteatr >>>

Więcej o: