Muzycy Decapitated oskarżeni o zbiorowy gwałt w USA. Ich ofiarą miała być jedna z fanek

Czterej członkowie deathmetalowego zespołu Decapitated z Polski zostali oskarżeni o zbiorowy gwałt - podaje agencja AP. Ich ofiarą podczas trasy koncertowej w USA miała paść jedna z fanek.

O sprawie dotyczącej polskich muzyków informowaliśmy już w sobotę. Członkowie zespołu Decapitated zostali wówczas zatrzymani pod zarzutem uprowadzenia jednej ze swoich fanek po koncercie w Spokane.

Teraz, jak podaje agencja AP, cała czwórka została oskarżona o zbiorowy gwałt w łazience autobusu należącego do zespołu. Domniemana ofiara oraz jej przyjaciółka zeznały, że 31 sierpnia brały udział w koncercie Decapitated. Po zakończeniu rozmawiały z muzykami, którzy mieli zaprosić je do autobusu na drinka.

W środku pojazdu jedna z kobiet źle się poczuła. Kiedy poszła do łazienki, udał się za nią jeden z mężczyzn. Kobieta chciała go wypchnąć - wtedy miał jej wykręcić rękę i przycisnąć ją do zlewu. W lustrze miała widzieć, jak gwałcą ją po kolei wszyscy członkowie zespołu. Potwierdza to jej przyjaciółka.

Po wyjściu z autobusu kobieta zadzwoniła pod numer alarmowy. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, po autobusie Decapitated nie było już śladu. Badania przeprowadzone w szpitalu wykazały, że kobieta ma obtartą rękę oraz kilka innych urazów.

Niespójne wyjaśnienia Decapitated

Z dokumentów sądowych wynika, że mężczyźni składają sprzeczne wyjaśnienia. Jeden z nich powiedział policji, że nie rozpoznaje kobiety pokazanej mu na zdjęciu. Inny - że widział, jak dwóch jego kolegów uprawia z nią seks.

Kolejny potwierdza jedynie, że kobiety były w autobusie i odmawia dalszego komentarza. Czwarty natomiast, że widział kobiety w autobusie, ale nie widział wówczas, co się działo w pojeździe.

Adwokat Decapitated powiedział, że członkowie zespołu będą przeciwstawiać się stawianym zarzutom i są pewni, że zostaną wysłuchani. - Mamy świadków, którzy mogą zeznać, że kobiety weszły do autobusu dobrowolnie i opuściły go "w przyjacielskiej atmosferze".

Kariera Decapitated

Zespół Decapitated, grający ciężką odmianę metalu - death metal, istnieje od 1996 roku. Muzycy mają na koncie w sumie siedem płyt. W Stanach Zjednoczonych podczas tegorocznej trasy koncertowej promowali swój najnowszych krążek zatytułowany "Anticult".

W 2011 roku - w nieco innym składzie niż dziś - byli na pokładzie samolotu pilotowanego przez kapitana Tadeusza Wronę, który awaryjnie, bez wysuniętego podwozia, wylądował na warszawskim lotnisku Chopina.

Więcej o: