Media: Zespół deathmetalowy z Polski zatrzymany w USA. Muzycy są podejrzani o porwanie fanki

Czterej członkowie polskiego zespołu deathmetalowego Decapitated mieli zostać zatrzymani po koncercie w Kalifornii - podaje IAR, powołując się na dziennik "The Spokesman-Review". Muzycy mają być podejrzani o porwanie po jednym z występów swojej fanki.

Zespół Decapitated jest właśnie w trakcie trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych, gdzie promują swoją najnowszą płytę zatytułowaną "Anticult".

Według lokalnego "The Spokesman-Review", cytowanego przez Informacyjną Agencję Radiową, po występie w kalifornijskim mieście Santa Ana koło Los Angeles jego członkowie mieli zostać zatrzymani przez miejscową policję. Czwórka muzyków - obywateli Polski - jest według dziennika podejrzana o porwanie kobiety. Miało do tego dojść po koncercie 31 sierpnia w Spokane w stanie Waszyngton. Według policji, porwana osoba była na tym koncercie. Kobieta wniosła oskarżenie przeciwko nim 2 września.

Czekają na ekstradycję

Muzycy Decapitated mają oczekiwać teraz w areszcie hrabstwa Los Angeles na ekstradycję do Spokane. Policja nie wyklucza, że zostaną im postawione wkrótce także inne zarzuty. Według dziennika "The Spokesman-Review", prawnik zespołu twierdzi, że są świadkowie, którzy widzieli jak osoba, która wniosła oskarżenie, sama odwiedziła zespół po koncercie i dobrowolnie wyszła.

Zespół i współpracujące z nim osoby na razie nie potwierdziły zatrzymania. Ich ostatni wpis w mediach społecznościowych to krótki materiał wideo z koncertu w Santa Ana. Wielu fanów dopytuje jednak w komentarzach o całą sprawę, z prośbą o zajęcie stanowiska. Zatrzymanie członków Decapitated zdążyło opisać już wiele branżowych, muzycznych portali.

Zespół Decapitated, grający ciężką odmianę metalu - death metal, istnieje od 1996 roku. Muzycy mają na koncie siedem płyt. W 2011 roku - w nieco innym składzie niż dziś - byli na pokładzie samolotu pilotowanego przez kapitana Tadeusza Wronę, który awaryjnie, bez wysuniętego podwozia, wylądował na warszawskim lotnisku Chopina.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Media: Zespół deathmetalowy z Polski zatrzymany w USA. Muzycy są podejrzani o porwanie fanki
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl