USS "John McCain" zderzył się ze statkiem handlowym. W okręcie przecieka kadłub. 10 zaginionych

Marynarka wojenna Malezji prowadzi poszukiwania 10 amerykańskich marynarzy. Uznano ich za zaginionych po kolizji amerykańskiego niszczyciela z liberyjskim statkiem handlowym. Do zderzenia doszło w pobliżu Singapuru.

W akcji poszukiwawczo-ratunkowej uczestniczą śmigłowce. Amerykański niszczyciel ma uszkodzoną rufę i lewą burtę. Kadłub przecieka. Awaria okrętowej siłowni ograniczyła zdolności manewrowe i możliwość wytwarzania energii elektrycznej na potrzeby jednostki. Okręt płynie do najbliższego portu.

Podczas kolizji zaginęło 10 amerykańskich marynarzy, a 5 odniosło obrażenia. Nie jest znany stan techniczny liberyjskiego statku handlowego Alnic MC, który zderzył się z niszczycielem. Nie wiadomo też, czy ucierpiała jego załoga.

Okręt wojenny armii Stanów Zjednoczonych ''John McCain'' płynął z rutynową wizytą do Singapuru. W ostatnim czasie to druga tak poważna kolizja z udziałem jednostki amerykańskiej armii. W czerwcu USS "Fitzgerald" zderzył się z kontenerowcem z Filipin u wybrzeży Japonii. Wówczas śmierć poniosło siedmiu marynarzy.

Więcej o: