Portal pisał o gangu przemycającym imigrantów. Tekst zilustrował zdjęciem... Lukasa Podolskiego

Portal breitbart.com opisał sukces hiszpańskiej policji, która rozbiła gang przemycający imigrantów z Maroka na skuterach wodnych. problem w tym, że jako zdjęcie użyto fotografii przedstawiającej niemieckiego piłkarza.

Przemytnicy brali za transport 5 tys. euro. Za tę kwotę przewozili migrantów na skuterach wodnych przez Cieśninę Gibraltarską - podała agencja AFP. Gang został jednak rozbity, i to właśnie tę wiadomość opisał amerykański portal breitbart.com (a dokładniej brytyjska filia redakcji).

Autorzy tekstu nie uniknęli jednak wpadki - jako ilustracji użyli zdjęcia przedstawiającego piłkarza Lukasa Podolskiego, który podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2014 szalał na skuterze wodnym u wybrzeży Brazylii.

Portal przeprosił już za pomyłkę. W krótkim oświadczeniu na końcu tekstu napisano, że nie ma dowodów na to, żeby Lukas Podolski był członkiem gangu przemytników bądź by został przez nich przemycony do Hiszpanii. "Życzymy panu Podolskiemu wszystkiego dobrego na jego niedawno ogłoszonej piłkarskiej emeryturze" - napisano.

Czym jest Breitbart?

Breitbart.com to skrajnie prawicowy portal informacyjny i publicystyczny, założony przez nieżyjącego już dziennikarza Andrew Breitbarta. Do sierpnia 2016 roku szefem serwisu był Steve Bannon, do niedawna jeden z głównych doradców prezydenta Donalda Trumpa. Bannon nazwał portal "platformą ruchu alt-right" - środowiska skrajnie prawicowym, którego członkowie odwołują się do propagandy nazistowskiej i są zwolennikami białej supremacji.

Więcej o: