18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Domniemany sprawca ataku w Barcelonie zastrzelony w Cambrils. Ujawniono dramatyczne nagranie

Domniemany sprawca ataku w Barcelonie został zastrzelony w nocy w Cambrils, gdzie doszło do kolejnego zamachu - podaje dziennik "El Pais". "La Vanguardia" publikuje dramatyczne nagranie, na którym widać, jak policjant zabija terrorystę.

"El Pais", powołując się na źródła policyjne, pisze, że domniemany sprawca ataku na La Rambla w Barcelonie, 17-letni Oukabir Moussa, został zastrzelony w Cambrils wraz z czterema innymi terrorystami.

Gazeta podaje, że policja nadal szuka trzech młodych mężczyzn powiązanych z zamachami.

Do tej pory zatrzymano czterech mężczyzn - trzech Marokańczyków i Hiszpana, który pochodzi z Melilli. 

Bohaterski policjant i dramatyczne nagranie

Do strzelaniny doszło, gdy zamachowcy próbowali w nocy staranować ludzi spacerujących na promenadzie w Cambrils. Ranne zostały cztery osoby, w tym policjant. Działo się to kilka godzin po ataku na La Rambla w Barcelonie. 

Napastnicy stracili panowanie nad pojazdem. Samochód przewrócił się, uzbrojeni w noże i maczety terroryści zaczęli uciekać, atakując przechodniów i policjantów.

Według dziennika "La Vanguardia" jeden funkcjonariusz zastrzelił czterech napastników. Piąty uciekł w kierunku parku Pi de Rodó. Zaatakował kobietę, wbijając jej nóż w twarz. Zmarła w szpitalu.

W końcu napastnik znalazł się w pułapce. "La Vanguardia" publikuje nagranie wideo, na którym widać, jak udaje, że się poddaje, później próbuje uciekać, ale zostaje zastrzelony przez policjanta. 

 

Atak na La Rambla i w Cambrils

W czwartek po południu w ataku z użyciem furgonetki w alei La Rambla w Barcelonie zginęło 13 osób, a ponad 100 zostało rannych. Do podobnego zamachu doszło kilka godzin później w nadmorskiej miejscowości Cambrils, gdzie rannych zostało 7 osób. Policja zastrzeliła sprawców.

W piątek zmarła jedna z osób rannych w Cambrils, zwiększając do 14 liczbę ofiar śmiertelnych ataków w Hiszpanii.

Służby informują, że czwartkowy poranny wybuch w jednym z domów w Alcanar w Katalonii ma związek z atakiem w Barcelonie. W eksplozji zginęła co najmniej jedna osoba, a sześć zostało rannych. Prawdopodobnie zajmowano się tam przygotowaniem ładunków wybuchowych.

Wśród rannych i ofiar śmiertelnych ataków terrorystycznych w Barcelonie i w kurorcie Cambrils są obywatele 34 państw - podają hiszpańskie służby ratownicze. Według polskiego MSZ, które pozostaje w kontakcie z hiszpańskimi władzami, nie ma informacji, aby wśród ofiar śmiertelnych i rannych byli Polacy.

Zamach terrorystyczny w Barcelonie

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Domniemany sprawca ataku w Barcelonie zastrzelony w Cambrils. Ujawniono dramatyczne nagranie
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl