Barcelona: obywatele 34 państw wśród ofiar ataku na La Rambla. Nie ma informacji o Polakach

Wśród rannych i ofiar śmiertelnych ataków terrorystycznych w Barcelonie i w kurorcie Cambrils są obywatele 34 państw - podają hiszpańskie służby ratownicze. MSZ nie ma informacji o Polakach.

Wcześniej media informowały o obywatelach 18-20 państw. 

MSZ: wśród ofiar nie ma Polaków

Według polskiego MSZ, które pozostaje w kontakcie z hiszpańskimi władzami, nie ma informacji, aby wśród ofiar śmiertelnych i rannych byli Polacy.

"Jak wynika z informacji przekazanych dotychczas przez władze miejscowe, wśród ofiar nie ma obywateli RP. Konsulat Generalny RP w Barcelonie apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o podporządkowywanie się decyzjom sił porządkowych" - napisało MSZ w komunikacie. 

MSZ przypomina, że osoby posiadające jakiekolwiek informacje dotyczące aktów terrorystycznych w Barcelonie i Cambrils proszone są o kontakt telefoniczny (+34) 937 285 220 lub e-mailowy: mossos.terrorisme@gencat.cat

W MSZ działa specjalna infolinia dla osób zaniepokojonych o bliskich: +48 22 523 8604.

Konsulat Generalny w Barcelonie dostępny jest pod numerem: + 34 607 735 740

Kim są ofiary zamachu w Barcelonie? 

Hiszpańskie służby informują o obywatelach 34 państw zabitych lub rannych w atakach. 

Francuskie władze potwierdziły, że wśród poszkodowanych jest 26 obywateli Francji. 17 z nich jest ciężko rannych.

Wśród rannych w zamachu w Barcelonie jest 13 obywateli niemieckich - podał rzecznik prasowy niemieckiego MSZ Martin Schaefer. Kilkoro z nich jest w ciężkim stanie. 

Kolejne kraje weryfikują informacje o swoich obywatelach. 

Tymczasem trwają poszukiwania 7-latka z Australii, który zaginął w czasie zamachów w Barcelonie. Jego matka została ranna w ataku i trafiła do szpitala, nie wiadomo jednak, co stało się z małym Julianem Cadmanem. Rodzina chłopca apeluje w mediach społecznościowych o pomoc w jego odnalezieniu.

 

Atak na La Rambla i w Cambrils

Wczoraj w ataku z użyciem furgonetki na alei La Rambla w Barcelonie zginęło 13 osób, a ponad 100 zostało rannych. Do podobnego zamachu doszło kilka godzin później w nadmorskiej miejscowości Cambrils, gdzie rannych zostało 7 osób, a policja zastrzeliła sprawców.

Dziś zmarła jedna z osób rannych w Cambrils, zwiększając do 14 liczbę ofiar śmiertelnych ataków w Hiszpanii.

Służby informują też, że wczorajszy poranny wybuch w jednym z domów w Alcanar w Katalonii ma związek z atakiem w Barcelonie. W eksplozji zginęła co najmniej jedna osoba, a sześć zostało rannych. Prawdopodobnie zajmowano się tam przygotowaniem ładunków wybuchowych.

Zamach terrorystyczny w Barcelonie

Weź udział w dyskusji:
Barcelona: obywatele 34 państw wśród ofiar ataku na La Rambla. Nie ma informacji o Polakach
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl