Poznajesz ten hotelowy pokój? Pyta Europol. Możesz im pomóc schwytać pedofila

Kiedy inne metody śledcze zawodzą, niezbędny okazuje się apel o pomoc skierowany do zwykłych ludzi. Z takiego założenia wyszedł Europol, który zwrócił się z nietypową prośbą na Twitterze.

Chodzi dokładnie o ten wpis, który widzicie poniżej. Europol zamieścił go na Twitterze w piątek po południu. Na załączonym przez służby zdjęciu widać wnętrze hotelowego pokoju. Policjanci tłumaczą, że w związku z jedną ze spraw próbują dziś zidentyfikować to miejsce. Dodają, że śledztwo dotyczy wykorzystywania seksualnego dzieci. "Wiesz, co to za pokój?" - pyta Europol. Ich wpis został "podany dalej" już prawie 3 tysiące razy, choć odpowiedzi wciąż brak.

Europol gwarantuje pełną anonimowość każdemu, kto ma jakiekolwiek informacje o miejscu widocznym na zdjęciu. Swoje zgłoszenie można przesłać policjantom za pomocą formularza, który znajduje się na stronie internetowej tej służby.

Na podstronie "Stop wykorzystywaniu dzieci" znajdziecie zresztą dużo więcej fragmentów zdjęć i filmów, na podstawie których policjanci próbują złapać pedofilów.

Więcej o: