FBI weszło do domu szefa sztabu wyborczego Trumpa. Chodzi o rosyjskie koneksje

Agenci Federalnego Biura Śledczego przeprowadzili rewizję u byłego szefa sztabu wyborczego Donalda Trumpa Paula Manaforta. Przeszukanie, które odbyło się w ubiegłym miesiącu, ma związek ze śledztwem w sprawie ingerencji Rosji w amerykańską kampanią wyborczą.

Jak informuje dziennik "Washington Post", do przeszukania doszło 26 lipca. Agenci FBI pojawili się w domu Paula Manaforta przed świtem i bez zapowiedzi. W czasie przeszukania weszli w posiadanie różnych dokumentów i innych materiałów.

Operacje nadzorował pełnomocnik departamentu sprawiedliwości Robert Mueller, który prowadzi śledztwo mające między innymi wyjaśnić charakter kontaktów sztabu Donalda Trumpa z Rosją. Rewizja w domu Paula Manaforta może świadczyć o tym, że prowadzący śledztwo przypuszczali, iż nie przekaże on wszystkich dokumentów, o które wystąpiła współpracująca z prokuraturą ława przysięgłych.

Rzecznik Paula Manaforta podkreślił, że przekazał on zarówno prowadzącym dochodzenie, jak i komisjom Kongresu wszystkie dokumenty, o które prosili. Nie jest jasne, na ile znaczące są materiały zdobyte przez agentów FBI podczas rewizji.

Paul Manafort był szefem sztabu Donalda Trumpa do sierpnia 2016 roku. Podał się do dymisji, gdy w Stanach Zjednoczonych zrobiło się głośno o jego pracy na rzecz byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza i prorosyjskiej Partii Regionów. Manafort był jednym z uczestników spotkania z powiązaną z Kremlem prawniczką, które odbyło się w wieżowcu Trump Tower w Nowym Jorku.

Więcej o: