Zidentyfikowano kolejną ofiarę ataku na World Trade Center. Ekspertom zajęło to 16 lat

Lekarze medycyny sądowej zidentyfikowali szczątki mężczyzny, który zginął podczas ataków 11 września 2001 r. na wieże World Trade Center w Nowym Jorku. To 1641. ofiara zamachów zidentyfikowana przez śledczych.

Szczątki mężczyzny, który zginał w trakcie zamachów na wieże World Trade Center w Nowym Jorku, zostały zidentyfikowane po 16 latach. Jego imię i nazwisko nie zostało jednak podane do wiadomości publicznej, takie było życzenie rodziny.

To pierwsza nowa identyfikacja od marca 2015 r. Dotychczas śledczym udało się ustalić tożsamość 1641 osób z 2753 ofiar ataków na WTC z 11 września. Oznacza to, że nie zidentyfikowano jeszcze szczątków 40 proc. tych, którzy zginęli.

 

W całym procesie wykorzystywane są m.in. testy DNA. Ustalenie tożsamości nie jest jednak proste. Spod gruzów WTC wyciągnięto niewiele ciał zachowanych w całości. W większości przypadków ciała ofiar zamachów były narażone na bardzo wysokie temperatury, działanie bakterii i substancji chemicznych takich jak np. paliwo samolotów, które uderzyły w wieżowce.

Łącznie eksperci muszą przebadać ok. 22 tys. szczątków. Do niektórych fragmentów kości wracają nawet po kilkanaście razy, licząc na to, że nowe techniki ich badania pozwolą na ustalenie tożsamości ofiar.