"Wieżowiec-pochodnia" znów stanął w płomieniach. Groźny pożar apartamentowca w Dubaju

80-piętrowy apartamentowiec Marina Torch w Dubaju (znany też jako Torch Tower, czyli "wieżowiec-pochodnia") stanął w ogniu. Strażakom szybko udało się ugasić pożar. Według wstępnych informacji, nikt nie ucierpiał.

Pożar w Marina Torch wybuchł w nocy z czwartku na piątek. Dziś nad ranem służby poinformowały, że po zakończeniu dwugodzinnej akcji gaśniczej rozpoczęto operację schładzania budynku. Zobacz zdjęcia >>>

Według świadków cytowanych przez CNN, ogień mógł zająć od 30 do nawet 40 apartamentów. Uszkodzone zostały także niektóre z samochodów zaparkowanych w pobliżu, po tym jak z budynku spadły fragmenty jego elewacji. Nie ma natomiast żadnych doniesień o ewentualnych poszkodowanych lub ofiarach pożaru.

Marina Torch jest jednym z najwyższych wieżowców w Dubaju. Drapacz chmur mierzy w sumie 348 metrów. Na jego 80 piętrach rozmieszczonych jest około 500 apartamentów. Do 2011 roku wysokościowiec ten był najwyższym budynkiem mieszkalnym na świecie.

Kolejny pożar w historii

To już drugi pożar Marina Torch. Poprzedni wybuchł na szczycie wieżowca w lutym 2015 roku, cztery lata po jego otwarciu. W ciągu kilku minut ogień zajął wówczas 15 kondygnacji. Przyczyny tamtego zdarzenia do dziś pozostają niewyjaśnione.