Największa atomowa łódź podwodna wpłynęła na Bałtyk. Rosyjskie okręty płyną do Petersburga

"Piotr Wielikij" - jeden z największych krążowników rakietowych i okręt podwodny o napędzie nuklearnym właśnie pojawiły się na wodach Bałtyku. Rosyjskie okręty zmierzają na paradę marynarki wojennej.

Dwa wielkie rosyjskie okręty właśnie wpłynęły na Morze Bałtyckie. Zmierzają one do Sankt Petersburga, gdzie 30 lipca wezmą udział w morskiej "defiladzie" rosyjskiej marynarki - podaje portal thedrive.com.

Pierwszym z okrętów jest TK-208 "Dmitrij Donskoj", rosyjski nuklearny okręt podwodny typu 941-Tajfun. To największe okręty podwodne na świecie, zdolne do przenoszenia pocisków balistycznych

Drugą rosyjską jednostką, która płynie w stronę Petersburga, jest krążownik rakietowy z napędem atomowym "Piotr Wielikij". To okręt typu 1144-Kirow. To jedne z największych na świecie okrętów wojennych.

Wczoraj jednostki przekroczyły cieśniny duńskie. Za okrętami podąża duńska marynarka wojenna - podaje tamtejsza TV2.

Jak podaje rosyjskie ministerstwo obrony, w paradzie marynarki weźmie udział 40 okrętów i 40 jednostek powietrznych w flot: bałtyckiej, północnej, czarnomorskiej i kaspijskiej.  

Parada obędzie się z okazji 100-lecia powstania rosyjskiej marynarki wojennej. Jednak  Palle Roslyng-Jensen z uniwersytetu w Kopenhadze zwraca uwagę, że jest to także pokaz siły ze strony Rosji.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Największa atomowa łódź podwodna wpłynęła na Bałtyk. Rosyjskie okręty płyną do Petersburga
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl