Wystawny bankiet na G20. Co się działo przy stole? Uwagę przykuli Putin i Melania Trump

Podczas uroczystej kolacji na G20 w Hamburgu była okazja do nieformalnych rozmów. Władimir Putin i Melania Trump wyraźnie się zagadali.

Trwa szczyt G20 w Hamburgu. Oprócz oficjalnych spotkań, politycy oddają się też rozrywkom, m.in. pływali statkiem wycieczkowym i brali udział w uroczystym bankiecie. To była okazja do nieformalnych rozmów. Uwagę komentatorów przykuła sytuacja przy stole. Ponieważ pary rozdzielono, Donald Trump siedział obok żony prezydenta Argentyny, Juliany Awady. Melanii Trump przypadło miejsce obok Władimira Putina.

Na nagraniach i zdjęciach widać, że chyba dobrze im się rozmawiało. Oboje uśmiechali się i tłumaczyli sobie coś, żywo gestykulując. 

Mnóstwo osób wrzucało ich zdjęcia na Twitterze. Na parę zwróciły też uwagę media, m.in. brytyjski "The Guardian", który pisał o "bankietowej dyplomacji" czy "Daily Mail", który podkreślił, że zarówno Melania, jak i Putin mówią po niemiecku.

Więcej zdjęć z rozmowy Melanii i Putina poniżej:

Wcześniej Donald Trump odbył długie spotkanie w 4 oczy z Władimirem Putinem. Miało trwać ok. pół godziny, trwało 4 razy dłużej. Z relacji mediów wynika, że pojawiły się tematy Syrii, Ukrainy, a także ingerencji Rosji w wybory prezydenckie USA. Putin zaprzeczył, jakoby do niej doszło.

Pierwsze spotkanie Trumpa z Putinem. Rozmowa trwała przeszło dwie godziny

Więcej o: