Miły gest Pierwszej Damy. Agata Duda odwiedziła obóz dla młodzieży walczącej z rakiem

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z uczestnikami "Onko- Survivalu" - młodymi ludźmi po przebytych chorobach onkologicznych. Jedli razem kiełbaski i wymieniali historie.

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła obóz "Onko-Survival" w Lasach Januszewskich. Obóz został zorganizowany przez Fundację Spełnionych Marzeń oraz Fundację PoCANCERowani dla młodzieży w wieku 17-24 lat po przebytych chorobach onkologicznych.

Pierwsza dama na obozie 

Pierwsza Dama spędziła z obozowiczami czas przy ognisku, rozmawiając przy pieczeniu kiełbasek. Grupa pokazała pani Prezydentowej własnoręcznie zbudowane obozowisko z miejscami noclegowymi oraz zaimprowizowanym prysznicem.

"Onko-Survival" jest dla uczestników nie tylko niesamowitą przygodą, ale też okazją na zmierzenie się z własnymi słabościami i lękami. Obozowicze spędzają kilka dni w lesie, bez bieżącej wody i elektryczności. Daje to możliwość do integracji i wzajemnego wsparcia. 

Spełnianie marzeń

Fundacja Spełnionych Marzeń za cel obrała sobie łagodzenie skutków leczenia onkologicznego u dzieci i rodzin. Pod jej skrzydłami powstała Fundacja PoCANCERowani, z myślą o możliwości podtrzymania kontaktu z grupą podopiecznych, którzy osiągnęli pełnoletność, ale nadal potrzebują wsparcia. 

Wyjątkowe przesłanie pierwszej damy. Kilka prostych zdań, które DLA NICH mogą mieć znaczenie

Więcej o: