Wrzuciła 9 monet do silnika airbusa A320. Jedna utknęła. "To na szczęście"

Wielogodzinne opóźnienie samolotu po tym, jak kobieta w podeszłym wieku wrzuciła monety do silnika. Tłumaczyła, że miało to zapewnić bezpieczny lot. Konieczna była ewakuacja 150 pasażerów.

Przesądna pasażerka opóźniła lot o parę godzin, gdy wrzuciła 9 monet do silnika samolotu pasażerskiego Airbus A320 w celu zapewnienia "pomyślności" podczas lotu. 

Podejrzane zachowanie kobiety zauważyli inni pasażerowie lotu CZ380 China Southern Airlines i powiadomili o tym załogę. Ponad 150 osób zostało ewakuowanych z samolotu, gdy władze lotniska w Szanghaju zadecydowały o przeprowadzeniu dokładnej inspekcji. Znaleziono dziewięć monet w tym jedną, która znalazła się wewnątrz silnika. Kapitan poinformował, że nawet jeden mały kawałek metalu mógłby spowodować duże szkody.

Modlitwa o pomyślność

Kobieta, około 80-letnia, podróżowała w towarzystwie męża, córki i zięcia. Po incydencie została zabrana przez policję, której wyjaśniła, że miała to być "modlitwa o bezpieczny lot". Po pięciu godzinach samolot dostał w końcu zielone światło i wystartował oraz wylądował bezpiecznie.

Więcej o: