Trudeau szalał na Paradzie Równości w Toronto. Ukrył pewien przekaz w swoim stroju

Kanadyjski premier nie boi się wyrażać swoich równościowych poglądów. Trudeau już po raz drugi wziął udział w Paradzie Równości w Toronto. Wykorzystał tę okazję, żeby pozdrowić muzułmanów, którzy kończyli ramadan.

W niedzielę ulicami kanadyjskiego Toronto przeszła Parada Równości, w której wziął udział premier Justin Trudeau. Polityk jest znany ze swojego wsparcia dla społeczności LGBT+, a także z feminizmu i otwarcia na osoby różnych narodowości i wyznań. Podczas niedzielnej manifestacji udało mu się połączyć wszystkie te postawy. A to m.in. za sprawą skarpetek.

Wonder Woman i skarpetki

Na mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo zdjęć, które ludzie robili premierowi lub z nim. Jasno na nich widać, że Trudeau bawił się ze wszystkimi. Szczególnie entuzjastycznie została przyjęta fotografia, na której przybija piątkę dziewczynce w koronie komiksowej superbohaterki Wonder Woman.

"Wonder Woman przywitała szefa" - głosi podpis zdjęcia.

 

Trudeau postanowił przy tej okazji pozdrowić również muzułmanów, którzy tego samego dnia obchodzili Id al-Fitr - święto kończące ramadan. W tym celu założył skarpetki, na których wyszyte było pozdrowienie "Eid Mubarak". Tego samego dnia pomagał też lokalnym wiernym przygotowywać paczki w banku żywności.

Trudeau pozował też m.in. z Sikhem, a wcześniej wziął udział w chrześcijańskim nabożeństwie poświęconym tolerancji.

Ulubiony element garderoby

To nie pierwszy raz, kiedy Justin Trudeau z uwagą dobrał skarpetki. Podczas majowego szczytu NATO premier Kanady miał na sobie różowe skarpetki z logiem sojuszu. Nawet Angela Merkel przyglądała się z zainteresowaniem.

Kilka tygodni wcześniej na spotkaniu z premierem Irlandii Endą Kennym Trudeau zaprezentował skarpetki z motywem z "Gwiezdnych Wojen" - robotami R2-D2 i C-3PO.

Premier Kanady przyszedł na Paradę Równości i był tam prawdziwą gwiazdą. Tańczył, robił zdjęcia i...

Więcej o: