Amerykański niszczyciel poważnie uszkodzony. Wszyscy zaginieni marynarze nie żyją

Nie żyje siedmiu amerykańskich marynarzy, którzy zaginęli po wypadku niszczyciela USS Fitzgerald. W nocy z piątku na sobotę w jednostkę uderzył filipiński kontenerowiec.

Amerykańska marynarka wojenna poinformowała, że odnaleziono ciała wszystkich siedmiu zaginionych. Znajdowały się one wewnątrz okrętu, w kajutach, które zostały zalane podczas wypadku, do jakiego doszło w nocy z piątku na sobotę.

Filipiński kontenerowiec uderzył wtedy w bok amerykańskiego niszczyciela, powodując poważne zniszczenia w strefie, w której spali marynarze. Ekipy poszukiwawcze odnalazły ciała, gdy USS Fitzgerald powrócił do macierzystego portu w bazie Yokosuka. Dowództwo amerykańskiej Siódmej Floty poinformowało, że zwłoki zostały przewiezione do szpitala wojskowego, gdzie zostaną poddane identyfikacji. Nazwiska marynarzy zostaną podane do publicznej wiadomości dopiero po powiadomieniu rodzin.

Niszczyciele, okręt atomowy. USA demonstrują swoją potęgę >>>

Pływający pod filipińską banderą statek Crystal, który jest czterokrotnie większy od USS Fitzgerald, uderzył w amerykański niszczyciel w strefie żeglugowej na południe od Tokio. Panuje w niej zwykle bardzo duży ruch. Prowadzący śledztwo nie wiedzą, co było przyczyną zderzenia jednostek, które dysponują bardzo zaawansowanymi systemami nawigacyjnymi.

Stany Zjednoczone ostrzegają Koreę Północną: "Na następną próbę nuklearną odpowiemy zbrojnie."

Więcej o: