Na Facebooku pojawiła się nowa reakcja. A teraz spójrzcie na stronę PiS

Nowa reakcja na Facebooku ma formę tęczy. Oznacza poparcie dla równości osób LGBTQ. Chętnie korzystają z niej też polscy użytkownicy. Czasem w dość niespodziewany sposób.

Dlaczego nowa reakcja na Facebooku pojawiła się teraz? To właśnie czerwiec jest uznawany za święto osób LGBTQ, jest miesiącem Dumy (ang. Pride). 

Nowa reakcja na Facebooku - skąd ten symbol?

Facebook na swojej oficjalnej stronie ogłosił, że wspiera miłość i różnorodność, dlatego przez miesiąc użytkownicy, oprócz 6 standardowych reakcji (lubię to, super, haha, wow, przykro mi, wrr) dostaną do dyspozycji dodatkową: tęczę czyli Dumę.

Dlaczego ten symbol? Składająca się z sześciu kolorów tęczowa flaga to znak społeczności LGBTQ na całym świecie. Oznacza m.in. różnorodność. Symbol zaprojektował w 1978 roku amerykański artysta Gilbert Baker. Sam Baker użył 8 kolorów, ale powszechnie używana jest właśnie sześciokolorowakolorowa wersja flagi. Widnieją na niej: fioletowy, niebieski, zielony, żółty, pomarańczowy i czerwony.

Jak włączyć nową reakcję na Facebooku?

Nowej reakcji będziemy mogli używać, jeśli polubimy TĘ oficjalną stronę Facebooka. Wystarczy dać na niej "lajka" i już będziemy mogli się cieszyć Dumą pod postami znajomych.

- Przed nami jeszcze długa droga do równości, ale idziemy w dobrym kierunku - napisał z okazji miesiąca Dumy założyciel portalu Mark Zuckerberg. 

Widać, że polscy użytkownicy portalu chętnie z Dumy korzystają. Od tęczowych reakcji zaroiło się m.in. na oficjalnym fanpage Prawa i Sprawiedliwości. Łącznie setki takich reakcji pojawiły się pod postami m.in. o miesięcznicy smoleńskiej czy taśmach od Sowy i Przyjaciół.

To dobre przypomnienie, że prawa osób LGBTQ są bardzo ważne, ale wciąż nie są respektowane w pełni w naszym kraju. W związku z nową reakcją pojawiły się też pierwsze memy.

Wraz z nową reakcją Na Facebooku pojawiły się memyWraz z nową reakcją Na Facebooku pojawiły się memy Marcin Orliński/Facebook.com

ZOBACZ TEŻ: Z tęczową flagą przypomnieli PO o związkach partnerskich. Oto, jak ich potraktowano >>>

Obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży dla wielu były szokiem

Więcej o: