Brytyjska policja pokazała nowe zdjęcie zamachowca z Manchester. Szuka jego walizki

W ramach śledztwa po zamachu w Manchesterze policja prosi mieszkańców miasta o pomoc w znalezieniu walizki terrorysty. Policja nie uważa, że znajdują się w niej materiały niebezpieczne, ale zaleca ostrożność.

Służby starają się ustalić, gdzie zamachowiec z Manchesteru, 23-letni Salman Abedi, przebywał bezpośrednio przed atakiem, w dniach 18-22 maja.

W ramach śledztwa udostępniono dziś kadr z kamery przemysłowej, na której widać 23-latka z niebieską walizką. Nagranie wykonano w Manchesterze w dniu zamachu - informuje Russ Jackson z jednostki antyterrorystycznej policji. Wiadomo jednak, że nie jest to walizka, której mężczyzna użył podczas zamachu.

Policja prosi wszystkich mieszkańców miasta, którzy mogli widzieć Abediego w tych dniach lub wiedzą, gdzie może znajdować się walizka, o przekazanie informacji policji.

Policja podkreśla, że nie ma powodów by sądzić, że w walizce znajduje się jakikolwiek niebezpieczny przedmiot czy substancja. Tym niemniej zalecana jest ostrożność i powiadomienie policji przypadku natknięcia się na walizkę i niezbliżanie się do niej. 

Zamach w Manchesterze

Do ataku w Manchesterze doszło w poniedziałek 22 maja w nocy w jednej z hal widowiskowych, tuż po koncercie amerykańskiej wokalistki. W wyniku samobójczego zamachu zginęły 22 osoby, a 59 - w tym jeden Polak - zostało rannych. Sprawcą był 23-letni Salman Abedi, Brytyjczyk libijskiego pochodzenia. Nie wiadomo, czy działał sam - w sprawie zamachu zatrzymano już jednak co najmniej kilka osób.

Samobójczy atak terrorystyczny w Manchesterze. Wśród ofiar są dzieci

Więcej o: