Gwacona 10-latka w Indiach zasza w ci. Teraz sd moe jej kaza urodzi

W Indiach podstaw do aborcji po 20. tygodniu ciy jest bezporednie zagroenie ycia matki. Sd zdecyduje, czy 10-latka, ktra zostaa wielokrotnie zgwacona, moe w drodze wyjtku przerwa ci.

W środę indyjska policja odebrała rozpaczliwy telefon matki, której 10-letnia córka zaszła w ciążę. Kobieta doniosła, że od dłuższego czasu pod jej nieobecność dziewczynka była gwałcona przez swojego ojczyma. Co gorsza, zaszła z nim w ciążę - czytamy na portalu New York Times.

Wyjątkowe okoliczności

Zgodnie z prawem w Indiach aborcja jest legalna do 20. tygodnia ciąży, chyba że poród mógłby zagrozić życiu matki. Obostrzenie to miało zapobiec przerywaniu ciąży ze względu na płeć dziecka - wcześniej kobiety często decydowały się nie rodzić córek. Oczywiście prawodawca założył, że mogą się pojawić "wyjątkowe okoliczności", które pozwolą kobiecie dokonać aborcji też po tym okresie.

Póki co, 10-latka została zbadana przez siedmiu lekarzy sądowych, którzy oświadczyli, że ciąża nie zagraża jej życiu. Jednocześnie są świadomi, że dziewczynka jest w fatalnym stanie. - Przeżyła traumę i nie jest w stanie dobrze mówić. Nie wiedziała, co się z nią dzieje. Kilkakrotnie była obiektem stosunku seksualnego - przyznał dr. S. K. Dhattarwal. Nie wiadomo jednak, czy sąd uzna, że to wystarczający powód do zezwolenia na aborcję.

Coraz głośniej jest o problemie gwałtów w Indiach. W ostatnim tygodniu zgłoszone zostały jeszcze dwa brutalne gwałty w samym Nowym Delhi.